Коли дорожні знаки поза законом: роз’яснення експертів

0
Дорожній знак STOP
Дорожній знак STOP

Система дорожніх знаків в Україні відіграє ключову роль у регулюванні дорожнього руху та виконується водіями як обов’язковий стандарт. Якщо водії порушують вимоги, їх часто притягують до адміністративної відповідальності. Проте існують випадки, коли водії можуть бути оправдані.

Юристи «Дорожнього адвоката» діляться цікавою історією про водія, якого оштрафували за зупинку автомобіля під знаком 3.34 “Зупинку заборонено”. Водій оскаржив штраф у суді, пояснивши, що хоча він помітив знак, він не побачив табличку 7.2.4 “Зона дії дорожнього знака” біля нього. Водій стверджував, що з місця, де він зупинився, табличку перекривало дерево, яке росло перед ним.

Під час розгляду справи суд встановив, що дорожні знаки в Україні повинні розміщуватися відповідно до встановлених правил і вимог. Зокрема, їхні місця розташування мають забезпечувати видимість в будь-який час доби та не повинні бути закриті від учасників дорожнього руху жодними перешкодами.

Враховуючи свідчення водія та фотографії з місця подій, суд прийшов до висновку, що табличка “Зона дії дорожнього знака” була незабезпечена видимістю через недбале розташування. У результаті було прийнято рішення про відміну штрафу для водія.

Цей випадок служить прикладом того, як суд ураховує обставини та вимоги щодо розташування дорожніх знаків при розгляді подібних справ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я