Вживані автомобілі: депутати хочуть змінити правила продажу машин з пробігом

0
Выбор бу автомобиля
Выбор бу автомобиля

Український парламент розглядає законопроєкт №10173, який містить дві ключові ініціативи щодо фіксації пробігу автомобілів під час реєстрації та перереєстрації. Цей законопроєкт призначений сприяти більш прозорій інформації про стан автомобілів на вторинному ринку і в майбутньому може позитивно позначитися на безпеці дорожнього руху і ринку вживаних авто.

Перша ініціатива передбачає закріплення в законодавстві норми, яка зобов’язує фіксувати пробіг автомобілів при кожній реєстрації та перереєстрації. Однак важливо відзначити, що наразі законопроєкт не передбачає жодних санкцій у разі виявлення невідповідності фактичного пробігу вказаному в реєстраційних документах. Це питання залишається відкритим і може вимагати подальших правових уточнень.

Друга ініціатива стосується можливості отримання інформації про пробіг автомобілів з іноземних транспортних реєстрів за VIN-кодом до їх ввезення в Україну. Вони пропонують створити систему, яка дозволить фізичним і юридичним особам отримувати інформацію про раніше зафіксований пробіг автомобілів з реєстрів іноземних держав. Ця ініціатива має сприяти підвищенню відкритості щодо історії автомобілів, які ввозяться до України.

Важливо відзначити, що обидві ініціативи мають потенціал покращити безпеку дорожнього руху, запобігти шахрайству та незаконній торгівлі автомобілями з підробленими даними про пробіг. Однак законопроєкт потребує подальших обговорень і уточнень щодо механізмів його реалізації та санкцій у разі порушень.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив важливі зміни до Правил дорожнього руху.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я