Автофіксація порушень ПДР: як уникнути чужих штрафів після продажу автомобіля?

0
Авто в кредит
Авто в кредит

Для того, щоб уникнути непотрібних штрафів, власникам автомобілів варто обов’язково переконатися, що людина, яка купила їхню машину за довіреністю, зареєстрована як належний користувач в реєстраційних відомостях МВС. Ця дія може захистити власника від подальших адміністративних відповідальностей, пов’язаних з порушеннями Правил дорожнього руху.

Процедуру зареєстрування належного користувача в реєстраційних відомостях МВС можна здійснити двома способами: офлайн, завітавши до будь-якого сервісного центру МВС, або онлайн через Електронний кабінет водія або застосунок “Дія”.

Особа може бути визнана належним користувачем, якщо вона пред’являє національне посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, яке відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року. Важливо зауважити, що призначення належного користувача встановлюється на певний період, який визначають самі власник автомобіля та користувач.

Для кожного транспортного засобу може бути призначено лише одного належного користувача. Проте, у разі потреби, призначення може бути скасовано достроково, раніше, ніж було вказано під час оформлення послуги.

Важливо враховувати, що якщо користувач автомобіля, придбаного за довіреністю, не зареєструється в реєстраційних відомостях МВС, штрафи за порушення Правил дорожнього руху продовжать виписуватися на власника авто, на підставі свідоцтва про реєстрацію машини.

Але існує можливість звільнитися від адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, викликані зловживанням іншими особами номерними знаками вашої машини. За статтею 279-3 КУаПА, власник автомобіля може звільнитися від штрафу, якщо впродовж 20 календарних днів надає документ, що підтверджує вибуття машини з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать його автомобілю. Ця процедура передбачає подання відповідного документа та узгодження його з правоохоронними органами.

Незважаючи на це, доречно також взяти до уваги, що згідно статті 279-3 КУаПА, у разі отримання постанови зі штрафом, справжній власник машини має право вимагати від користувача, який придбав автомобіль за довіреністю, сплатити суму штрафу. Однак в такому випадку головну роль відіграє “людський фактор” і згода самого користувача.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я