Названо головні зміни для водіїв в Україні у 2023 році

0
Фото: CarDiagram
Фото: CarDiagram

У 2023 році в Україні відбулося багато змін, яки вплинули на життя українських водіїв. Головні тенденції року можна схарактеризувати наступним чином: менше бюрократії, але більше відповідальності на дорозі. Це означає, що правила дорожнього руху стають все більш вимогливими. Але отримання всіляких папірців спрощується.

Отже, що змінилося для водіїв у 2023 році, досліджувала CarDiagram.

Теорію можна вчити без автошкіл

Цього року майбутні водії отримали право, вчити теорію самостійно. Відвідувати автошколу тепер не обов’язково. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила у червні 2023 року.

Тобто, тепер щоб вивчати правила дорожнього руху та складати теоретичний екзамен в сервісних центрах, вам не обов’язково відвідувати автошколу.

Але майте на увазі: вчитися керувати автомобілем, як і раніше, потрібно в автошколі. Інакше вас не допустять до практичного екзамену.

Реєстрацію автомобіля спростять

Тут ми забігаємо трошки вперед. Ніякого спрощення ще не відбулося, але воно вже анонсоване. І, як обіцяють в уряді, зміни запровадять до кінця року.

Мається на увазі можливість реєстрації — першої або повторної — через державний застосунок «Дія». За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, сервіс вже працює в тестовому режимі. Його мають запровадити до кінця листопада 2023 року.

Також з червня в Україні запрацювала послуга бронювання автомобільних номерів. Їх можна обрати онлайн. Замовити номери можна через електронний кабінет водія на сайті МВС. Вартість броні становить 9 гривень на добу, а за вибір бажаної комбінації цифр і літер під час реєстрації або перереєстрації потрібно заплатити 300 гривень.

Водії можуть відновити права у Польщі

Цього року в українських водіїв, які знаходяться в Польщі, заявилася можливість, відновити водійське посвідчення. І для цього не треба їхати в Україну. Документи на відновлення прав можна подати в чотирьох польських містах: Варшава, Вроцлав, Гданськ та Краків.

Для відновлення посвідчення водія, необхідно звернутись до ДП «Документ» в одне із чотирьох перелічених міст Польщі, де надається ця послуга. Записатись можна онлайн – через електронну чергу на сайті, або звернутись в порядку «живої» черги.

Правила паркування стали жорсткішими

У жовтні 2023 року змінилися правила паркування. Але ці зміни стосуються лише автомагістралей. За новими правилами, паркуватися на автомагістралях можна лише в межах дії наступних знаків:

  • 5.42.1: «Місце для стоянки»;
  • 5.42.2: «Місце для стоянки поблизу зупинок маршрутних транспортних засобів»;
  • 5.42.3: «Місце для стоянки вантажного автомобіля, фургонів тощо, виключно на час, необхідний для розвантаження/завантаження»;
  • 5.43: «Зона стоянки»;
  • 6.15: «Місце відпочинку».

Змінилися вимоги до перевезення дітей

Відтепер якщо зріст дитини менш як 150 сантиметрів, її треба перевозити у спеціальному автомобільному кріслі, яке обладнане паском безпеки.

Перевозити дітей до 150 сантиметрів на задньому сидінні мотоцикла або мопеду — заборонено.

Винятком з правила є пасажирські автобуси та спеціальні автомобілі, такі як швидка допомога. Зверніть увагу, що таксі до винятків не входить. Тож у таксиста має бути дитяче автомобільне крісло.

Денні ходові вогні — постійно

Від жовтня денні ходові вогні за містом мають бути увімкненими постійно, а не тільки у зимовий період.

Якщо в конструкції автомобіля не передбачені денні ходові вогні, вмикати треба ближнє світло.

Кількість камер на дорогах збільшується

Камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху не просто повернулися до роботи. Їх стає більше. У серпні 2023 року стало відомо, що поліція відновила роботу 31 комплексу автофіксації. Вони були відключені в лютому 2022 року після початку повномасштабного російського вторгнення. Крім того, встановлено 19 нових камер.

Нові камери запрацювали у містах: Бердичів, Кривий Ріг, Суми, Ужгород, Чернівці, а також у Вінницький, Закарпатський, Тернопільській та Чернівецькій областях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я