Електромобілі почали заряджати під час руху. Як працює нова технологія

У Швеції електричні автомобілі можна заряджати, не зупиняючись. Для цього збудували спеціальну дорогу

0
ElectReon
Дорога може заряджати електромобілі у русі

Електромобілі можна заряджати без дротів під час руху по дорозі. Цю тезу вирішили довести ізраїльські вчені разом із владою Швеції.

Шведська транспортна адміністрація спільно з ізраїльською компанією ElectReon почали тестувати першу  у світі дорогу з бездротовою зарядкою електромобілів в русі. Проєкт називається SmartRoad Gotland.

Триватиме експеримент до весни 2022 року.

Система SmartRoad Gotland складається з захованих в дорожнє покриття мідних котушок і модуля управління, який зв’язується з проїжджаючими по дорозі електромобілями і в потрібний момент передає електрику на їх приймач для зарядки батареї. Робота електроніки координується через хмарний сервіс.

Система здатна відправляти 70 кіловат на швидкості до 80 кілометрів на годину. Для цього електрокар повинен бути обладнаний спеціальним приймачем, однак розробники дороги стверджують, що цей простий і недорогий пристрій можна легко встановити буквально на будь-яку модель.

Поки що бездротова зарядка вбудована в шосе на відстані 1,6 кілометра. Після завершення тестової експлуатації дороги партнери збираються побудувати в Швеції ще три аналогічних шосе, а до 2030 року прокласти 2 тис. кілометрів автомагістралей з бездротовою зарядкою електрокарів.

У подальших планах – будівництво доріг з бездротовою зарядкою в інших країнах Європи і в Ізраїлі.

CarDiagram - незалежний автомобільний блог. Ми пишемо про найцікавіше у світі автомобілів, тестує новинки та складаємо рейтинги найкращих автомобілів сучасності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я