Перший український спорткар: у мережі показали невідому модель ЗАЗ

0
ЗАЗ 1104
ЗАЗ 1104

У 80-х роках Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ) виготовив унікальний спорткар під назвою ЗАЗ-1104, який донині залишається маловідомим шедевром радянського автопрому. Цей автомобіль вражав неординарним дизайном та спортивними характеристиками, що вирізнялися серед інших радянських автомобілів того часу.

ЗАЗ-1104 мав ефектний та докладний дизайн, який був яскравим контрастом до звичайних і незграбних форм інших радянських автомобілів. Він схожий на легендарну модель Porsche-924, а його округлі та плавні лінії кузова виглядали як із майбутнього. Окрім того, його дизайн відповідав найкращим стандартам автоспорту.

Каркас ЗАЗ-1104 складався з труб, на які були закріплені пластикові деталі, що додавало автомобілю легкості та міцності.

У початковому проекті передбачалася установка 1,6-літрового двигуна з переднім розташуванням та 5-ступінчастою трансмісією. Однак розробка автомобіля не була доведена до завершення, і дизайн та інженерні рішення лишилися лише на рівні креслень та макетів.

Існує припущення, що керівництво заводу боялося незрозуміння громадськості відносно такого інноваційного проекту. Проте ЗАЗ-1104, якщо б він був реалізований, міг би стати яскравим представником радянського автопрому та здобути популярність завдяки своєму вражаючому дизайну та потенційним спортивним можливостям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я