За місяць в Україні зміняться водійські посвідчення: головні нововведення

Наприкінці грудня 2021 року в Україні набувають чинності зміни до порядку видачі водійських посвідчень

0

З 28 грудня в Україні запроваджують нову відмітку у водійських правах. Майбутні водії, які складатимуть іспит на автомобілі з автоматичною трансмісією, матимуть відповідну позначку у посвідчені.

Ця позначка означатиме, що власник такого документу має право керувати лише автомобілем з «автоматом». Їздити за кермом машин з «механікою» буде заборонено.

«З 28 грудня у посвідченнях водія буде відмітка про складання практичного іспиту на авто з автоматичною коробкою передач у вигляді коду «78». З ним водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності – з будь-якою», – йдеться у повідомлені Головного сервісного центру МВС.

Таке нововведення у відомстві пояснюють європейською практикою.

Проте, спеціальні позначки для «автоматників» – це далеко не єдине нововведення, яке чекає на українських водіїв, як майбутніх, так і теперішніх.

Інші зміни у водійських правах

Окрім типу трансмісії водійське посвідчення нового зразка може містити й іншу інформацію про обмеження щодо керування транспортним засобом, накладені на громадянина. Їх причини можуть бути різними:

 • медичні показання – наявність у водія окулярів, контактних лінз, слухових апаратів, засобів для спілкування, протезів кінцівок;
 • обмеження на керування транспортним засобом тільки в денні години або в межах певного міста/регіону, або в радіусі декількох кілометрів від місця проживання.

Наприклад, якщо було скасування водійських прав або видача їх дубліката. У всіх цих випадках з’являться відповідні нові позначки в водійських правах.

Зміни у процедурі складання іспитів

Внесено зміни і до процедури складання іспитів на отримання водійських прав в Україні. У разі відкриття відразу двох категорій іспит здається за вищою з них. Такими вважаються категорії:

 • DE відносно D1E;
 • D відносно до D1;
 • CE відносно до C1E;
 • C відносно до C1;
 • A відносно до A1.

До того ж, результати теоретичного іспиту тепер є дійсними протягом двох років, але не більше терміну дії свідоцтва про закінчення автошколи.

Що чекає на водіїв у 2022 році

Також вже у 2022 році на водіїв чекає тотальний контроль. І це зовсім не перебільшення, адже автомобілістів чекають наступні нововведення:

 • повернення обов’язкового техогляду;
 • нові «розумні» камери, які фіксуватимуть не тільки перевищення швидкості;
 • нові комплекси, які зможуть розпізнавати обличчя водіїв;
 • можливе довічне вилучення водійського посвідчення.

Детально про всі ці нововведення CarDiagram розповідала у матеріалі за цим посиланням.

Засновник та автор автомобільного блогу CarDiagram.com.ua. Досвідчений журналіст та оглядач. Пише про автомобілі та високі технології. Має досвід роботи у провідних виданнях України. Зв’язатися з автором можна за електронною адресою: vit.yermakov@cardiagram.com.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я