Перший автомобіль у світі отримав автопілот найвищого рівня

Першим автомобілем у світі, якому вдалося сертифікувати автопілот третього рівня, став Mercedes S-Class

0

Першою у світі компанією, якій вдалося сертифікувати автопілот найвищого на сьогодні – третього – рівня, став Mercedes-Benz.

Автопілот з’явиться на автомобілях S-Class як опція у першій половині 2022 року. Система активується спеціальною кнопкою і дозволяє водієві прибрати руки з керма під час руху по автомагістралі.

Через юридичні формальності автономна система, яку Mercedes назвав Drive Pilot, поки що працює на швидкості до 60 км/год. Але цей ліміт, очевидно, буде з часом збільшений.

Правила докладно описують технічні вимоги до комплексу автономного керування третього рівня:

  • алгоритми роботи системи в різних дорожніх ситуаціях;
  • параметри виявлення об’єктів на дорозі;
  • умови та методи реагування на них;
  • вимоги до взаємодії з водієм – способи інформування про роботу системи, перехід від автоматичного водіння до «ручного», зупинка у ситуації, коли водій не реагує на попередження та самодіагностика системи для виявлення несправностей.

Сертифікаційні тести системи Drive Pilot вже йдуть у США та Китаї. А європейське законодавство дозволяє визнавати схвалення, видане Німеччиною, в інших країнах Євросоюзу, а також у Великій Британії, Японії, Південній Кореї та Австралії.

Для роботи Drive Pilot використовує датчики та камери, лідар у радіаторній решітці, а також додаткові камери та сенсори, включаючи систему високоточного позиціонування з HD-картою, що містить інформацію про профіль дороги, знаки та актуальні дорожні події.

Засновник та автор автомобільного блогу CarDiagram.com.ua. Досвідчений журналіст та оглядач. Пише про автомобілі та високі технології. Має досвід роботи у провідних виданнях України. Зв’язатися з автором можна за електронною адресою: vit.yermakov@cardiagram.com.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я