Названо реальний плив електромобілів на екологію

Шведська Volvo дослідила, як електромобілі впливають на навколишнє середовище

0

Шведська Volvo дослідила вплив електромобілів на довколишнє середовище. Для цього автовиробник взяв два кросовера Volvo XC40. Один з бензиновим мотором. Інший – з електричною силовою установкою, пише видання CarDiagram.

Обидва автомобілі випускаються на одному заводі та мають велику кількість загальних компонентів.

Фахівці Volvo з’ясували, що в процесі виробництва одного електромобіля екосистема планети страждає на 70% більше, ніж під час виготовлення такого ж паркетника зі звичайним двигуном внутрішнього згоряння.

Головна причина такого вражаючого впливу на екологію – батарея, виробництво якої пов’язано з багатьма не дуже екологічними процесами.

Проте, шведи застерігають не робити висновки завчасно. Як-то кажуть, тут є одне «але»: за певних умов електрокари здатні бути помітно більш екологічними, ніж їх бензинові та дизельні родичі.

Електричний кросовер Volvo XC40 Recharge

Електричні моделі починають відіграватися під час експлуатації. Якщо «зелений» автомобіль залишає вуглецевий слід в атмосфері тільки під час свого народження, то двигун внутрішнього згоряння продукує викиди протягом всього життя.

Як запевняють у Volvo, електричний Volvo XC40 стає більш екологічним за бензиновий вже за 50 тис. кілометрів. Але лише за умови, що заряджається він електрикою, яку отримано з відновлюваних джерел. Інакше необхідна дистанція перевищує 100 тис. кілометрів.

Електричний Volvo XC40 цього року дебютував і в Україні. Про особливості шведського електрокара CarDiagram розповідала у матеріалі за цим посиланням.

Засновник та автор автомобільного блогу CarDiagram.com.ua. Досвідчений журналіст та оглядач. Пише про автомобілі та високі технології. Має досвід роботи у провідних виданнях України. Зв’язатися з автором можна за електронною адресою: vit.yermakov@cardiagram.com.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я