Коли зникнуть бензинові автомобілі. Прогноз від світового автопрому

Серед світових виробників автомобілів немає єдиної думки стосовно двигунів внутрішнього згоряння. Але дехто готовий відмовитися від ДВЗ менш ніж за 20 років

0

Бензиновим та дизельним автомобілям жити лишилося менше 20 років. Так вважає частина світового автопрому. Про що свідчать результати кліматичної конференції ООН у Глазго, яка пройшла минулого тижня.

Як повідомляє інформаційне агентство Reuters, за результатами конференції одразу шість великих виробників автомобілів погодилися припинити випускати автівки з двигунами внутрішнього згоряння до 2040 року.

До числа автомобільних компаній, які зобов’язалися відмовитися від бензинових та дизельних автомобілів, увійшли:

  • Volvo Cars;
  • Mercedes-Benz;
  • Jaguar Land Rover;
  • Ford;
  • General Motors;
  • BYD.

Однак не всі компанії згодні з такими перспективами. Відмовилися «вбивати» двигуни внутрішнього згорання Volkswagen та Toyota – найбільші виробники автомобілів у світі.

Представники Toyota вважають, що відмовлятися від двигунів внутрішнього згоряння зарано. Також компанія не хоче обмежувати покупців у виборі силових установок, і готові запропонувати бензинові, водневі та електричні двигуни.

Японські виробники активно працюють над творенням екологічного пального для двигунів внутрішнього згоряння. Наприклад, Toyota разом із Mazda готує 1,5-літровий двигун Skyactiv-D, який працює на біодизельному паливі.

Погоджуються із захисниками ДВЗ і деякі країни. Наприклад, Наприклад, речник міністерства навколишнього середовища Німеччини заявив, що уряд поки що не підписуватиме подібних документів, адже поки що в країні немає однозначного ставлення до двигунів внутрішнього згоряння. Деякі компанії обіцяють створити для ДВЗ екологічне чисте пальне. Такий проєкт, наприклад, є у Porsche.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, на автомобілі, вантажівки, кораблі, автобуси та літаки припадає близько чверті всіх глобальних викидів вуглецю.

А ось німці назвали найкрасивіший автомобіль 2021 року. Яка модель стала переможцем, дивіться за цим посиланням.

Засновник та автор автомобільного блогу CarDiagram.com.ua. Досвідчений журналіст та оглядач. Пише про автомобілі та високі технології. Має досвід роботи у провідних виданнях України. Зв’язатися з автором можна за електронною адресою: vit.yermakov@cardiagram.com.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я