Електрокар, що «втік» із України, провалив тест на безпеку

Електричний хетчбек Renault, який продавався в Україні, показав найгірші цього року результати випробувань на безпеку

0

Некомерційна організація Euro NCAP перевірила системи безпеки Renault Zoe – електромобіля, який колись офіційно продавався в Україні, але згодом тишком-нишком «втік». Мабуть, через низький попит компанія вирішили вивести його з українського ринку.

Отже, за результатами  краш-тестів Zoe набрав нуль зірок. Це найгірший результат цього року. Щоправда, треба відзначити, нещодавно Euro NCAP змінив методологію оцінки автомобілів. Експерти почали більше приділяти уваги системам активної безпеки. Тож, тепер виробникам складніше отримати високу оцінку.

Електромобіль отримав низьку оцінку в категорії систем безпеки. Також модель не впоралася із захистом дорослих пасажирів у аварійних ситуаціях.

Нульовий результат Renault Zoe можна пов’язати з дефіцитом напівпровідників, який призвів до того, що виробники змушені відмовлятися від високотехнологічного обладнання, яке відповідає саме за безпеку в автомобілі.

Тож, скоріш за все, проблеми Zoe зникнуть разом із світовим дефіцитом чипів.

Головні характеристики Renault Zoe

Zoe пропонують на вибір з електричним мотором потужністю 108 або 135 кінських сил. До «сотні» хетчбек може прискорюватися за 10 секунд.

Максимальна швидкість електромобіля – 140 кілометрів.

Ємність батареї складає 52 кіловат-години. Цього вистачає на 390 кілометрів пробігу за циклом WLTP.

Renault Zoe отримав новий режим рекуперації енергії, що дозволяє не користуватися звичайними гальмами для уповільнення. Така сама система встановлена на новому Nissan Leaf. Останній, до речі, офіційно продається в Україні.

Які електромобілі найчастіше купують українці – дивіться за цим посиланням.

Засновник та автор автомобільного блогу CarDiagram.com.ua. Досвідчений журналіст та оглядач. Пише про автомобілі та високі технології. Має досвід роботи у провідних виданнях України. Зв’язатися з автором можна за електронною адресою: vit.yermakov@cardiagram.com.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я