Армія Польщі обрала пікап на заміну старим вітчизняним всюдиходам

0
Ford Ranger
Ford Ranger

Польське представництво Ford отримало від Міноборони Польщі контракт на постачання пікапів Ford Ranger. До 2025 року має поставити у військо 324 машини. З них тверде замовлення – 163 машини. Інші — опціон. Про це пише польське профільне видання Defense24.

Нагадаємо, що у 2020 році Міноборони Польщі вже замовило 179 пікапів Ford Ranger. Тобто ця модель стає головною автівкою польського війська. Ranger прийде на заміну старим вітчизняним позашляховикам Tarpan Honker.

Загальна вартість контракта на 324 автівки складає орієнтовно 22,47 млн доларів. Зазначено, що це ціна “нетто”, тобто без податків.

Таким чином середня вартість одного Ford Ranger для польських збройних сил становитиме 286 900 злотих, або трохи більше 69 тисячі доларів за один автомобіль. Й хоча точна версія Ranger, яка має ще бути адаптована під вимоги не вказана, за минулим контрактом постачався Ford Ranger XLT.

Ford Ranger

Якщо ж взяти офіційну ціну Ford Ranger XLT в офіційному дистриб’юторі Ford у Польщі, то вона становить 175 тисяч злотих за версію з “механікою” та 179,2 тисячі злотих за версію з автоматичною коробкою передач. Й скоріш за все саме вона знову й буде закуплена, бо зазначається, що автівки будуть з 2-літровими 170-сильними двигунами. А найдорожча з доступних – версія Platinum за 259,95 тисячі злотих (62,7 тисячі доларів), яка йде з потужнішим 3-літровим.

Тобто військова версія Ford Ranger дорожча на 6 тисяч доларів за найдорожчу цивільну та у 1,5 раза за Ford Ranger XLT. Й попри це з Польщі якось не чути про “корупційні скандали” щодо міноборони.

Різниця у вартості пояснюється тим, що Ford Ranger для збройних сил Польщі має бути оснащений системою нічного водіння, встановлення додаткових розеток на 12 та 24 V для живлення приладів, вантажного відділення, оснащення машини додатковим військовим приладдям, кріпленнями тощо.

Окрім того, двигун має бути адаптований під можливість використання палива для реактивних літаків JP-8.

Також, на цей, раз їх мають перефарбувати та замінити увесь “хром” на чорні елементи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я